U4/U5 Schedules

Each session will run for approximately one hour. Teams will always start on their Home Field. The first
two sessions will focus on training and getting to know the team.

Session one (Sept 12)

Session two (Sept 19) will include a brief intro then training with the coach and team.

Session three (Sept 26) will be training with the coach and then a team scrimmage.

Session four to session eight (Oct 3 to Oct 31) will consist of a training session with the coach for the
first 20-30 minutes and then break into small-sided scrimmages with other teams in the age
group for another 20-30 minutes. team.

No Session on October 10 Columbus Day Weekend

Session nine (Nov 7) will be a scrimmage first and then team celebration with trophies and patches.

 

All games are on NOVA Field 6. However, there are mini fields
within Field 6 labeled as A, B, C, D  which the team will rotate through beginning week 3.

You will always meet at your home field.

Time Field Team Name Coach Asst Coach #1 Asst Coach #2
9:15 6A-2 Team 1 – Foris Heather Foris David Albanese
9:15 6B-2 Team 2 – Gallegos Pablo Gallegos Jennifer Butler-Symonds
9:15 6C Team 3 – Haas Celeste Haas leonard cheiaua
9:15 6D Team 4 – Rinaldi Bob Rinaldi Lea Rinaldi
9:15 6A-1 Team 5 – Sultan Jacob Sultan Todd Franklin Katherine Larson
9:15 6B-1 Team 6 – Tanner Jeffrey Tanner SANTHOSH JAMANDLAMUDI

 

 

GAME SCHEDULE

Click here for a PDF version

26-Sep
Fields Home Away
6A Team 1 – Foris Team 2 – Gallegos
6B Team 3 – Haas Team 4 – Rinaldi
6C Team 5 – Sultan Team 6 – Tanner
3-Oct
Fields Home Away
6A Team 4 – Rinaldi Team 5 – Sultan
6B Team 1 – Foris Team 6 – Tanner
6C Team 3 – Haas Team 2 – Gallegos
17-Oct – Rained Out
Fields Home Away
6A Team 3 – Haas Team 1 – Foris
6B Team 2 – Gallegos Team 5 – Sultan
6C Team 6 – Tanner Team 4 – Rinaldi
24-Oct
Fields Home Away
6A Team 2 – Gallegos Team 6 – Tanner
6B Team 4 – Rinaldi Team 1 – Foris
6C Team 3 – Haas Team 5 – Sultan
31-Oct
Fields Home Away
6A Team 5 – Sultan Team 1 – Foris
6B Team 6 – Tanner Team 3 – Haas
6C Team 2 – Gallegos Team 4 – Rinaldi
7-Nov
Fields Home Away
6A Team 2 – Gallegos Team 1 – Foris
6B Team 4 – Rinaldi Team 3 – Haas
6C Team 6 – Tanner Team 5 – Sultan
14-Nov
Fields Home Away
6A Team 3 – Haas Team 1 – Foris
6B Team 2 – Gallegos Team 5 – Sultan
6C Team 6 – Tanner Team 4 – Rinaldi